Harmonett 19.12.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

LGP.DR.SEKAVIN Alusasin rasesstumisvastaste tablettide Harmonett võtmist kaks nädalat tagasi.Vere eritus peale päevi aga pole lõppenud.Kaua see võib kesta?Kas peab tegema tsykli lõpuni ja jätkama sama rohuga või vahetama millegi muu vastu.Ennem olen kasutanud Tri Regoli.TÄNADES EVELIN

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Evelin

Kui Teil esineb määriv veritsus võite jätkata pillide kasutamist. (Et Tri-Regol on Harmonetist teistsuguse hormooni sisaldusega võib olla esimesel (mõnikord ka kahel esimesel) kuul määrivat voolust. Kui määrimine kestab ka teisel ravimi tarvitamise kuul ,oleks arvatavalt õigem vahetada pille teiste vastu. Oleks aga hea kui leiaksite võimaluse ennast kontrollida ka naistearsti juures . Määrimine võib olla põhjustatud ka põletikest.

Tervitades Aire Sekavin