Turse alakehas. 13.02.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
täna hommikul avastasin, et kubemepiirkonas (keskel- allpool) oli ilmnenud väike turse. Katsudes mingit konkreetset punkti/tükki tunda ei ole ja valus ei ole. Lihtsalt on märgata turset. Nüüd lõunaks on liikudes ka juba tunda, et on teistmoodi tunne (turse suuremaks ei ole muutunud, aga tunda on rohkem). Mis see võiks olla ja kas külmetamisest võib selline asi tekkida? sest eelmise päeva õhtul võisin end ära külmetada küll. Mida sel juhul ette võtma peaksin?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Võib olla on tegemist külmetusjärgse lümfisõlme suurenemisega.Esialgu võiks peale panna viinakompressi.Kui turse püsib,pöörduge perearstile.Edu soovides,Maie Väli