Imelik tunne alakehas 18.09.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Üks õhtu lõi alaselga kerge valu ja järgmisel hommikul oli valu kadunud aga nüüd on selline hell tunne vetsus käies ja kogu aeg on tunne ,et kohe hakkavad päevad,kuigi just lõppesid. Konkreetselt valus ei ole tualetis käies.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Tegemist võib olla põieprobleemiga. Soovitan tarbida rohkelt vedelikku v.a. alkohol ja kohvi. Apteegi käsimüügis on näiteks Karpalact ja Canephron, mis hästi mõjuvad algava põiepõletiku korral. Kui kaebused ei mõõdu paari-kolme päevaga, vaid pigem süvenevad, siis on kindlasti soovitav pöörduda oma perearsti poole. Kui uriinianalüüsid on korras, kuid alakõhus ebameeldivad valud püsivad, siis on soovitav günekoloogi kontroll.