rasestumisvastased ravimid 25.12.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Lugesin et beebipille ei ole soovitav võtte järiest mitte rohkem kui 4 -5 aastat . Kui aeg täis peaks billidest pausi tegema. Olen 23 aastane sünnitanud naine. Enne beebipillide kasutamist olid mul päevad ebaregulaarsed. Enne bille tarvitasin mingeid tablette, mis muutsid päevad regulaarseks. Samas ei ole hea spiraali kasutada, kui päevad ei ole korrapärased. Millist tõhusat rasestumisvasrast preparaati te soovitaksite? Plaastrid on ka ju hormonaalsed. Kui tõhusad on meeste rasestumisvastased tabletid, mis mõju ja kuidas see toimib?
Monika

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
kui pillid on Teile sobinud, pole mingit põhjust katkestada. 4-5 aastat pole piir, võib ka pikemalt pille võtta. Pillide kasutamine kindlustab rasestumisvastase kaitse ja regulaarse tsükli. Kui planeerite uut rasedust, katkestate pillide võtmise. Samas soovitan mõelda ka teise variandi peale: kuigi tsükkel pole olnud väga regulaarne enne pillide võtmist, siis on spiraal Teile mugav rasestumisvastane vahend. Kui menstruatsioonid on pikad ja vererohked olnud, siis tuleb eelistada hormoonspiraali. Veritsused on sellega minimaalsed ja sageli puuduvad üldse, samas on väga tõhus ja mugav rasestumisvastane efekt kindlustatud.
Mis puutub meeste pillidesse, siis katsetusi selles vallas tehakse, kuid tänasel päeval pole veel olemas efektiivset vahendit meestele.