emakaseina paksenemine 23.05.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Palun öelge, kui naisterahvas on 50aastates ja arstlikul läbivaatusel avastati, et emakasein on liiga palju paksenenud ning tuleb puhastada/opereeida(ei tea kuidas seda nimetada), siis kuidas seda tehakse(narkoos, lõikus) ja kui ohtlik protseduur on?

Ette tänades,
K

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kahjuks ei selgu Teie kirjast,kas paksenenud on emaka limaskest või lihaskest.Kuna jutt oli puhastusest,siis arvan ma,et esineb limaskesta paksenemineSee eemaldatakse lühiajalises narkoosis ja erilist ohtu see ei põhjusta.Palun küsige ikka oma günekoloogi käest mis protseduuri ta kavatseb Teile teha. Edu soovides,Maie Väli