klamüüdia, müko- ja ureaplasma 08.01.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kuidas need levivad? Kas ainult sugulisel teel või on võimalik saada ka olmekontaktide, näit saunade, basseinide kaudu?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud KÃ¥sija!
Urogenitaalne klamådioos on klassikaline suguhaigus ning levib vaid sugulisel teel.
Teisiti on måkoplasmade ja ureoplasmadega. On leitud, et normaalsetest tervetest naistetest kannab 60% genitaaltraktis Ureaplasma urealyticumi ja 20% Mycoplasma hominis`t. Reeglina on uuringud ja ravi vajalik vaid viljatuse puhul ja hulgikaebustega patsientidel.
Meeste puhul on måkoplasmooside osa haiguatekitajana diskuteeritav.
Kui patsiendil kaebused puuduvad, aga tal siiski on leitud urogenitaaltraktist Mycoplasma perekonda kuuluvaid baktereid, siis reeglina ravi pole vaja, kui bakterite kontsentratsioon on allpool haigusttekitavat taset.
Teie poolt loetletud olmekontaktide kaudu ei ole vïmalik saada sugulisel teel levivaid haigusi.
G.Litter
www.naistearst.ee
Vabandust tähtede pärast, arvutis on rootsi keele tähed.