müko- ja ureoplasmoos 13.04.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Hiljuti avastati mul müko-ja ureoplasmoos, võtsin 10 päeva antibiootikume ja läksin järelkontrolli, aga see haigus oli alles. Nüüd kirjutati mõlemale 10 päevane kuur. Kummalgi meil mingeid kaebusi pole olnud (pole ka praegu). Olen kuulnud, et need mikroobid on ka normaalses mikroflooras olemas, aga mõnikord hakkavad lihtsalt vohama. Kuid arvan, et iseenesest need ei tulnud, sest kõik analüüsid, mis ma üldse oma elu jooksul olen andnud(vähemalt 1 kord igal aastal), pole midagi näidanud.
1) Kui pikk on aeg, millal analüüsid näitavad, et olen nakatunud? Partneriga olen koos olnud aasta, aga haigus avastati alles nüüd. Ka veel 2004 sügisel ei näidanud proovid midagi. Kas peiteaeg on tõesti nii pikk???
2) Määrati 10 päevane kuur- millal hakkavad antibiootikumid "nende" arvukust vähendama? Kas muutused toimuvad ainult ravi ajal või ka pärast seda?
3) Kas uute analüüside andmiseni peab kasutama kondoomi (24 päeva), või võib pärast 10 päevast kuuri (mõlemale) juba ilma kondoomita vahekorras olla?
Ette tänades,
neiu 20

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Ureaplasma ureolythicum ja mycoplasma hominis kuuluvad organismi nomaalse mikrofloora juurde.Tavaliselt ei anna mingit erilist sümptomaatikat ja seetõttu avastatakse üsna sageli juhuslikult ,näiteks kui patsiendil esinevad kroonilised kuseteede põletikud või probleemid infertiilsusega.Kuna teil mingeid kaebusi ei olnud,siis ei pea te mingit kordusravi tegema ja kondoomi kasutamine enne uut analüüsi ei ole kohustuslik.Edu soovides,Maie Väli