müko- ja ureaplasmoos 18.12.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere doktor Kadastik!
Okt. kuus avastati minul ureaplasmoos, täitsime abikaasaga kõiki nõudeid ravi õnnestumiseks(vahekord kondoomiga, antibiootikum,mille nime küll ei mäleta, aga üsna minimaalne annus , vist 2 tabl kumbki). Seniks kuni toimis eelmine ravi oli kõik OK, nüüd , mil on lubatud vahekord taas ilma kondoomita, korduvad samad vaevused-ikka näriv alakõhuvalu, valkjas voolus vahekorra ajal,mõnikord ka selline pisut veniv, ebameeldivat lõhna küll pole. Kuna abikaasa pole väljapoole peret elav inimene ja mul enesele valetada pole ammugi põhjust, siis on arusaamatu, miks ei allunud haigus eelnevale ravile, olgugi, et vahepealne aeg tundsin end hästi ja kordusküldv oli negatiivne. Ette tänades- Inna

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui teie korduskülv oli korras, siis tõenäoliselt olete pisikust lahti saanud. Reeglina kõhuvalu ureaplasmoos ei annagi. Võimalik, et teil on mingi muu tekitaja, mis võib anda teie kaebusi. Sageli ongi mitu tekitajat koos ja teine ilmnebki kui ühte on ravitud. Peakas tegema ka muud analüüsid ja soovitaks mehel anda analüüsid androloogi juures. Sageli selle taga on mehe krooniline põletik. Dr Kadastik