menopausiga seotud probl. 03.11.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 50 aastane,öösel laheb uni ära ,kuna higistan.Mida teha?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Arvan,et tegemist on algava kliimaksiga.Esialgu võiks proovida looduslikke vahendeid,kuna esineb ainult öine higistamine.Apteegi käsimüügist võiks osta Klimodynon tablette.Piisab,kui tarvitate üks tablett kaks korda päevas kuu aja jooksul.Edu soovides,Maie Väli