Raseduse katkestamine tableti abil. 02.08.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!olen kuulnud,et Eestis on ka nüüd võimalik abort tabletiga.Sooviksin sellest rohkem teavet-kas mõjub nagu tavaline abort organismile või on vähem ohtlik?Millised võivad olla tüsistused?Kas järgmisi rasedusi võib mõjutada?Millises raseduse staadiumis tehakse?Ja kas ka haiglas?Võib-olla on veel midagi,mis erineb tavalisest abordist?Ette tänades!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Teie informatsioon vastab tõele. Terapeutilisi aborte teostatakse vaid vastava litsentsiga haiglates. Patsient vajab nõustamist, õe juuresolekul võtab patsient tableti ning ta kutsutakse tagasi päevastatsionaari, kus eeldatavalt peaks rasdus katkema. Harvadel juhtudel on vajalik siiski emaka õõne puhastus kirurgiliselt. Terapeutilist aborti on võimalik kasutada soovimatu raseduse puhul vaid siis, kui patsient saab aru toimuvast ja nõustub korduvate kotrollidega.
Kaasajal on kümneid soovimatust rasedusest hoidumise võimalusi. Seetõttu ei ole olulised peensused vaid see, et õigel ajal pöörduda naistearstile kontratseptsiooni ehk rasedusest hoidumise meetodite nõustamiseks.
Abordid on arengumaade probleem. Areneneud kõrge kultuuriga ja haritusega riikides ei ole vajalik teostada aborte ka siis, kui kõik on võimalik. Patsiendid hoivad ära soovimatud rasedused.
Kui aga on tegemist intsesti või vägistamise või muu vägivaldse suhtega ja soovimatu rasedusega, siis alati on patsiendil võimalik valida kirurgilise ja terapeutilise abordi vahel. Kõik abordid on organismile väga kahjulikud, see on munasarjade funktsioonile šokk.
G.Litter
www.naistearst.ee