Mure uuesti rasestumise pärast 30.07.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Ma tegin eile tableti aborti ja ma olen mures et äkki ei ole võimalik enam rasedaks jääda.

Ette tänades,

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Medikamentoosne abort on seotud oluliselt väiksemate riskidega kui kirurgiline raseduse katkestamine. Tavapäraselt saab keha ise kõigega hakkama ja menstruatsioonitsükkel taastub 3-6 nädalaga. Kui teil on taastunud oma tsükkel, siis on kõik korras ja muretsemiseks ei ole põhjust. Kui teil lähiajal raseduse-sünnituse plaani ei ole, siis palun kindlasti valige teile sobiv tõhus rasedusvastane meetod, et vältida soovimatut rasedust ( pillid, implantaat, emakasisene vahend). Igal vahendil on teatud kõrvaltoimed. Vahel on vaja neid korduvalt vahetada, et leida endale kõige sobivam, kuid kõige halvem variant on soovimatu rasedus. Kui teil on pigem uue raseduse plaan, siis võib oodata ära ühe tavalise menstruatsiooni ja peale seda kohe proovida uuesti rasestuda. Tavaliselt see õnnestub suhteliselt kiiresti. Ette muretseda ei ole kindlasti põhjust.