menstruatsioon peale sünnitust 24.07.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Laps sündis 15. veebruaril. Ainult rinnaga toitsin kuni lapse 2,5 kuuseks saamiseni,edasi sai laps rinda öösiti ning kuskil 3,5-4 kuuni lüpsin ise piima välja (alguses 2x päevas, hiljem 1x). Menstruatsioon pole siiani alanud. Kas mul on põhjust muretsemiseks kuna teist last hetkel ei sooviks. Olen pidevalt kasutanud kondoome, rasedustestid on olnud negatiivsed. Asti juurde sain numbri alles augusti lõpuks.

Aitähh

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere!

Menstruatsioon taastub sageli alles 2-3 kuud peale rinnaga toitmise lõpetamist (ka piima välja lüpsmist). See on tingitud hormooni prolaktiini kõrgest konsentratsioonist imetava naise vereseerumis. Olete teinud kõik ,et uut rasedust vältida. Soovitan siiski oma arstiga nõu pidada edasise kontratseptsiooni asjus. Kui Teie menstruatsioonid ei ole augusti lõpuks taastunud, võiks kaaluda ka pillide kasutamist ,et menses esile kutsuda.