Menstruatsiooni vähesus. 15.05.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Kas peaks muret tundma, kui menstruatsioon kestab vaid 2 päeva? Olen

kasutanud antibeebi pille nii enne sünnitust kui ka peale sünnitust, ka praegu.

Ja kogu selle aja möödudes on ka menses järjest vähemaks jäänud. Kui

vanasti algas suure valu ja rohke vereeritusega esimesel kahel päeval, siis

nüüd möödub nii märkamatult ja väga vähese vereeritusega. Milles võib olla

probleem ja kas see võib tekitada probleeme ka teise lapse saamisel.

Ette tänades.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kombineeritud rasestumisvastaste tablettide üheks positiivseks toimeks ongi menstruaalvere hulga vähenemine ja ovulatsiooni pärssimine.Seega ei ole Teil edaspidi kindlasti probleeme teise lapse saamisel.