Imetamine ja menstruatsioon 28.02.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Olen imetanud 1a 1kuu, täna wc käies tuleb punakat-pruuni voolust. Menstruatsiooni pole siiani mul olnud peale lapse sündi. Helistan ka homme kohe arstile, et saaks aja. Kas on põhjust muretsemiseks?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

See on täiesti normaalne. Teil hakkab tsükkel taastuma ja see on täiesti normaalne sõltumata imetamisest. Sünnitusest on küllaltki palju aega möödas ja laps sööb kindlasti lisaks rinnapiimale ka muud. Tsükli taastumine peale sünnitust on väga individuaalne ja selles kuldseid reegleid ei ole. Imetamise foonil võivad menstruatsioonid olla nii regulaarsed kui ebaregulaarsed. Täielikult taastub tsükkel peale imetamise lõpetamist. Rasestuda võite vaatamata imetamisele ja ebaregulaarsele tsüklile.