valu alakõhus 24.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

paar kuud tagasi hakkas mul kõht valutama paremal,natuke nabast allapoole.kahtlustasin pimesoolepõletikku,kuna sel ajal ajas mind iiveldama ja olin üldse nõrk.Palavikku polnud.Käisin perearstil ja ka günekoloogil kuid kõik oli korras. Nüüd on jälle valud vahest paremal ,kuid vahest ka vasakul.Valud on hooti-tulevad ja lähevad.Äkki peaksin günekoloogil mingid proovid laskma võtta.Voolust ei ole.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Tavaliselt otsustab ikka günekoloog ise,missuguseid analüüse võtta.Võib olla paluda günekoloogilist ultraheli,et kontrollida emaka ja munasarjade mõõtmeid.Edu soovides,Maie Väli