valulik menstruatsioon 24.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen aastaid kannatanud valuliku menstruatsiooni all. Käinud samas mitmete arstide vastuvotul ning koik kinnitavad, et konkreetset ravi sellele pole ning toenäoliselt möödub pärast sünnitust. Arsti soovitusel hakkasin votma antibeebipille, mis vähendavad menstruatsioonivalusid. Nüüd aga on mul tekkinud kartus endometrioosi suhtes. Ei tea sellest haigusest palju, kuid tean, et seda tehakse kindlaks vaid laparoskoopilise operatsiooni käigus. Miks ei ole arstid seda seni soovitanud? Valusid olen tundnud vaid mensturatsiooni ajal, ning norka valu päev enne. Lapsi ei ole ning rasestuda pole üritanud.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kaebuste järgi võiks tõepoolest tekkida kahtlus endometrioosile.Kas antibeebipillid vähendasid menstruatsioonivalusid?Jätke antibeebipillid ära ja proovige rasestuda.Võib olla on tegemist lihtsalt premenstruaalse prostaglandiinide üleproduktsiooniga?Edu soovides,Maie Väli