bakteriaalne vaginoos 15.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

minu bakeriaalne vaginoos ei allunud ravile. nüüd võtame koos mehega rohtu. arst ütles, et ravi ajal vahekorras ei tohi olla. kahjuks - me olime. nüüd võtsin veel sos pille kah. kui hävitavalt selline käitumine meie rohtudele mõjus? kas peaksime kuuri uuesti alustama? ( neli päeva seitsmest suutsime korralikud olla)

ann

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kuna bakteriaalne vaginoos ei kuulu sugulisel teel levivate haiguste hulka, siis uut ravikuuri alustada pole vajadust. Ravi tuleb igal juhul lõpuni teha, s.t. võtta ära ka ülejäänud tabletid. Bakteriaalne vagnoos on tupe mikrofloora häire ja võib korduda. Soovitan menstruatsiooni ajal kasutada võimalikult harva tampoone.