pillidega rasedaks? 16.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

loodan, et oskate segadusse pisut selgust tuua. Olen paar aastat tarvitanud beebipille ja tänu sellele on menstruatsioonid väga korrapärased. Hetkel pean seitsmepäevast pausi ja päevad oleksid pidanud algama juba kolm päeva tagasi, kuid siiani ei midagi. Olen kõik tabletid korralikult ära söönud, samuti ei ole esinenud kõhulahtisust või oksendamist. Pole tarvitanud ka pillide toimet vähendada võivaid ravimeid. Millest võib selline ootamatu tsüklihäire tingitud olla? Kas peaksin tõesti rasedustesti tegema? (Tarvitan Harmonetti)

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Pillide toimel jääb igakuine veritsus väga väheseks või kaob hoopiski, s.t. et selline situatsioon on ilmselt tingitud pillidest. Soovitan peale nädalast pausi taas pillidega jätkata. Tõenäosus pillide foonil rasestuda on väga väike, kui siiski soovitan teha ka rasedustesti.
Katrin Seemen