väiksed rinnad 25.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Esiteks vabandan teie jaoks võib olla mõnevõrra lapsiku küsimuse esitamise ees. Olen 18 aastane neiu, 180 sentimeetrit pikk ja kaalun 65 kilo. Olen oma kehalise arengu poolest teistest enda meelest liiga maha jäänud, kuigi menstruatsioon on olemas, on seegi nii ebakorrapärane, kui veel olla saab. (kahe vahel 6 kuud jms) mens algas muidu 16 aastaselt. Aga tegelikult tahtsin rääkida oma rindadest, mida põhimõtteliselt ei olegi. Kannan kas AA korvi või üldse mitte midagi ja tunnen ennast selle tõttu ka tihtipeale halvasti. Mu rinnad oleks nagu arenema hakanud ja siis oma arengu kohe pooleli jätnud. Kas on võimalik, et nad veel natukene kasvavad, või jäävadki nad selliseks?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kuna ka m.tsükkel ei ole reguleerunud,võiks tõepoolest loota,et rinnad veel kasvavad.Võiksite paluda oma günekoloogi,määrata äta hormoonide sisaldus vereseerumis ja kui östrogeenseid hormoone on vähe,peaks ka abi saama.Edu soovides,Maie Väli