Horminaalne häire 13.06.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Palun nõu selle kohta, kas minu puhul tehakse hormonaalravi ja mida see endaga kaasa tooks? Olen 22- aastane naine, mul on väiksed rinnad ja üsna murettekitav karvakasv (rinnanibude ümbruses, ülahuulel ja muudel sellistel mittenaiselikel aladel) ja see on tekitanud palju psüühilisi pingeid. SEni olen mitmete kosmeetiliste vahenditega oma probleemi ajutiselt kõrvaldanud. Kas minu olukord on lootusetu, st peangi jääma oma "iluvigu" varjama ja igavesti kõrvaldama? Kas minu olukord tähendab seda, et mul on oragnismis liiga palju meessuguhormoone?

Suur tänu!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Otsuse saaksin teha vaid Teid uurides. 21.sajandil on põhjendatud diagnoosidele võimalik anda põhjendatud ravi.
Vajalik on lisainformatsioon:
-kui vanalt algasid menstruatsioonid?
-kui pikk Te olete ja kui palju kaalute?
-milliseid laste nakkushaigusi olete põdenud?
-kas Teil on diagnoositud teisi haigusi (kilpnäärme-, neerupealiste- vm.)?
-lugege viimase aasta jooksul menstruaaltsüklite pikkused
-otsustage, kas soovite sünnitada või rasedusest hoiduda
Te ju teate, et naise organism toimibki vaid tänu naissuguhormoonidele. Kui on põhjenadtud ravi, tuleb puudujäägid asendada.
Vajate informatsiooni, nõustamist ja uuringuid.
Minu vastuvõtule saaksite tulla alates 23.juulist. Olen puhkusel.
Naistearst G.Litter