Suured rinnad 09.06.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 41 aaastane kahe lapse ema.Kannan rinnahoidjat 80 F-G korv,mis on ka väiksed nö ajab "üle".Õhtuks valutavad õlad ja on punased ,olenemata sellest,et kasutan geelpaeltega rinnahoidjat.
Küsimus selles kas riigihaiglas tehakse ka rindade vähendamist.Käisin ka erakliinikus aga seal küsitakse 49900 krooni...mida mul kusagilt võtta pole.Ei tahaks neid ilu pärast vähenda vaid oma tervise tõttu.Ilmselt see pärilik,sest mu ema ja vanaema ka ülirinnakad ja samuti õnnetud..

Ette tänades,
üks õnnetu

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kahjuks pean vastama,et riigihaiglates rindasid vähendavaid operatsioone ei tehta.Geelpaeltega rinnahoidja ei olegi kõige parem variant,pigem siis juba hästi laiad kahekordsed paelad.Ilmselt tuleks kasuks ka kehakaalu vähendamine,sest rindade suurenemise korral mängib tähtsat osa rasvade ladestumine rindade näärmekoe vahele.Võib-olla tundub minu soovitus pentsikuna,aga kui ikka on selge soov opereerida,on võimalik võtta ka pangalaenu.Edu soovides,Maie Väli