Algul pillid Jeanine, pärast tavaline spiraal 01.08.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on selline küsimus. Kasutasin 2 kuud pille Jeanine, siis loobusin ja lasin tavalise spiraali panna, nüüd on juba teist kuud spiraal ja päevad kestavad vähemalt 2 nädalat või rohkem, algul tuleb nädal aega natuke verd, pärast tuleb rohkem ja alakõht pakitseb ja on paistes. Kas see on normaalne ja läheb ise üle või pean minema arsti juurde?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Emakasisese vahendi paigutamise järgselt muutuvad menstruatsioonid tavaliselt pikemaks ja vererohkemaks. 2 nädalat kestev veritsus ja pakitsus alakõhus pole aga normaalne nähtus. Põhjuseks võib olla põletik ja võimalik, et ESV tuleb hoopiski eemaldada.
Pöördu kindlasti arsti poole.
dr. Seemen