imetamisega kaasnevad rinnavalud 29.10.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 24-aastane ja toidan rinnaga 5-kuust last. Umbes kord või paar nädalas juhtub, et peale seda kui laps on rinna tühjendanud, löövad rinda tugevad valud ja rind valutab hooti nii tugevasti et ei lase öösel magada ja päevalgi toob pisarad silma. Valud kestavad mitu tundi, vahel kogu päeva või öö. Vahel valutavad mõlemad rinnad ja vahel ainult see rind, mille laps on väga tühjaks tõmmanud.Sagedamini juhtub seda öiste söötmiste ajal. Aeg-ajalt on tekkinud ka rindadesse suuri kõvasid ja valulikke tükke, mis ise paari päeva pärast taanduvad. Last toidan iga 3-4 tunni tagant. Kasutan Micro-30 tablette.
Mida teha? Valu on tõesti väljakannatamatu ja ei lase magada.
Ette tänades
Anu

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Anu!
Raske on virtuaalselt konsulteerida haiguspilti nägemata ja vereanalüüsi kontrollimata. Soovitan reserveerida aeg naistearstile, kelle juures olite rasedana arvel. Võimalik on nii paismastiit kui ka põletikuline mastiit-piimanäärmete põletik. Seni saate:
-järgida hügieeni piimanäärmete hooldusel
-piirata vedeliku tarbimist
-rahvameditsiinist on tuttav kapsalehe kompress
-ostke Tervis-kauplusest spetsiaalne rinnaga toitvate emade rinnahoidja
Naistearst Galina Litter