lühike tsükkel 22.10.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on olnud algusest peale lühike menstruatsioonitsükkel - menstr. käivad vaid 17-19 päevaste vaheaegadega. Vereeritus ei ole küll eriti rohke ega pikaajaline, kuid tüütult sage menses muutub häirivaks. Tarvitasin viis aastat järjest erinevaid antibeebipille, Femodeniga muutus tsükkel regulaarseks, Harmonetiga esines endiselt veritsus 14-17 päevaste vaheaegadega. Jätsin pillide võtmise paar kuud tagasi katki, eeskätt nende kõrvaltoimete tõttu - sõltumata sellest, millist ravimit võtsin, muutis see mind nõrgaks ja jõuetuks, tekitas tohutu söögiisu, libido kadus peaaegu täielikult, võtsin aasta jooksul 20 kilo kaalust juurde. Kas peale antibeebipillide on veel võimalusi, mis aitaks muuta tsüklit pikemaks ja regulaarseks? Kas nii lühikese tsükli korral esineb ovulatsiooni?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kirja põhjal ei oska küll m.tsüklit reguleerida.Siin tuleks määrata vereseerumis hormoonide sisaldus ja vastavalt sellele ordineerida ka ravi.Pöörduge oma günekoloogi vastuvõtule ja rääkige temale oma murest.