Ovutatsiooni toimumine 07.08.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Kas progesterooni näit 10,46 nmol/l tsükli 26. päeval viitab toimund ovulatsioonile või mitte? Või kollaskeha puudulikkusele, mis vist tähendab mittetäieliklult toimunud ovulatsiooni? Duphastoni see tsükkel ei kasutanud.
Tsüklid on mul pikemad, ca 34 päeva, ovulatsioon harilikult 18. päeval. Seega vereproov sai antud 7 päeva pärast oletatavat ov-i.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!

7 päeva peale ovulatsiooni peaks progestrooni väärtus olema vähemalt 25-30 nmol/l. Kuna progestrooni tase on madalam, siis see näitab , et ovulatsiooni selles tsüklis ei olnud või on kollaskeha funktsioon puudulik. Kollaskeha defitsiidi korral on tsükli II faas lühike ja progesterooni tase ebapiisav. Kui Teil on diagnoositud kollaskeha puudulikkus ja on määratud Duphaston ravi tsükli II faasis, siis soovitan jätkata progesteroon-ravi tsükli II faasis 6 kuu jooksul, raviks soovitan Gepretixi. Usun, et kui olete selle probleemiga juba pikka aega tegelenud, on Teid põhjalikult ka uuritud ja eeldan , et kõik hormoon-analüüsid ( FSH, LH, östradiool, prolaktiin, TSH jt) on normi piires.