üks küsimus tupeseenest 24.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Vabandust, et pöördun nii sagedase küsimusega - olen aeg-ajalt kimbus tupeseenega, kuid see taandub tavaliselt ise. Küsimus on aga selles, mida võib tupeseen tekitada minu partnerile, kui juhtume olema vahekorras ajal, mil seen on ägenenud?
Olen kuulnud, et mehe peenisele võivad tekkida villid või sügelus. Kas on muid sümptomeid või kaebusi? Kas peaksime seenekahtluse korral kasutama kondoomi (võtan pille)?

Tänades.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Võimalus, et meespartner saab seeninfekstiooni kaitsmata vahekorra ajal (kui naisel on äge tupeseen) , on tõesti olemas. Mehed kaebavad sagedamini kihelust ja ketendust. Meeste raviks on suukaudsed seenevastased tabletid ja kreem. Soovitan ägeda kandidoosi korral elada suguelu vaid kondoomiga.
dr. Seemen