Määrimine, tupeseen ja rasedus 21.12.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 27-aastane. Olen 20 nädalat rase.
Eelmine nädal tundsin, et hakkab tupeseen tekkima..kihelus, kipitus, punetus ja voolus oli klompis ja imelik.
Ostsin apteegist canesten tupeküünla ja canesten kreemi. Hakkasin pühapäeval kasutama. Olukord veits nüüd parem, ei sügele vähemalt aga seesmised häbememokad on ikka punased ja paistes tunne veidi. Ja täna (21.dets) õhtul tekkis väike määrimine, voolus on klompis ja selline oranžikas/helepruun. Kas see seeneravim (küünal) võib ka nüüd 5 päeva hiljem vooluse selliseks teha või milles võib asi olla.
Vahekorras pole väga ammu olnid, elu aeg üks partner olnud, bakteriaalset vaginoosi ka ei kahtlusta, sest selle haigusega ju voolus hall ja pidi kohutavalt haisema. Mul seda pole.
Helistasin ka haiglasse, öeldi et kui suurt veritsust või valusid ei ole, siis pole vaja tulla näitama koheselt.
Aga veider määrimine nüüd, kas võib tupeseenest olla?
Tita liigutab, süda lööb..kodus doppler. Sellised hästi õrnad menstruatsiooni valud võibolla käivad. Toonused on valutud.
Kas peaks ruttu kuskile naistearstile end näitama või emosse? 27.dets on ämmaemanda vastuvõtt ja LA ultraheli.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Vähene määrimine võib olla seotud eelneva tupeseenega. Te võite tupes mikrofloora tasakaalu toetuseks kasutada apteegi käsimüügist näiteks Ecocillini, Vagisani, Biohyli vms.tupeküünlaid või kuulikesi. Pesemiseks kindlasti probiootikumidega intiimpesugeeli. Suu kaudu võite igapäevaselt võtta piimhappebakteritega tablette või kapsleid kuni raseduse lõpuni.
EMO-sse on vajalik pöörduda, kui tekib suurem veritsus ja/või tugevad hoovalud.