tylikas ja kahjuks paljude naiste vaevus... 27.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mida ja kuidas ette võtta, kui kimbutab tupeseen? Olen ysna noor veel(22), regulaarset suguelu pole ja ka synnitanud pole.
Tavaliselt lirjutavad naistearstid kohe hunniku antiniootikume, mis on aga keemia ja pikemaajaliselt tylikas ja organismi koormav. Kas see on siiski ainus võimalus tupeseenest vabaneda või on olemas veel midagi, mis raviks... Seni tundub, et arsti kirjuatud ravimid vaid leevendust pakuvad...

Kindlasti on veel nippe ja muid nõuandeid, kuidas toimida...
Olen juba lähedasi kysitlenud ja midagi kõrva taha pannud, aga veelkord huvi tunda poleks paha...

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Tupeseen on tõesti üks tülikas põletiku tekitaja aga seda ei ravita antibiootikumidega vaid vastupidi,antibiootikumid põhjustavad tupeseent.Veel põhjustab tupeseent rasestumisvastaste tablettide kasutamine,kemikaalide üleliigne kasutamine intiimhügieenis ja reinfektsioon partneri kaudu. Nippidest võiks proovida maitsestamata jogurti igapäevast joomist,intiimhügieenis pesemist Dercome Femme intiimpesuvedelikuga,puuvillaste püksikute kandmist ja tupeloputusi alkaliseeruva söögisooda lahusega (50 gr söögisoodat ühe liitri sooja vee kohta).Edu soovides,Maie Väli