kas tupeseenest vöib saada pöiepöletikku? 28.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Ravisin just oma tupeseent ja nüüd sain ka veel pöiepöletiku otsa. Kas üks haigus vöib tekitada teist? Ja mul on tunne et see seen hakkab jälle tugevnema...Mida teha? Viimane kapsel Mycosysti on veel vötta, aga tupeümbrus väljast sügeleb ja väga ebamugav on....Palun abi! Krisliina

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Krisliina!
Tõenäoliselt on Teil düsuurilised kaebused ehk ebamugavus urineerimisel.
Põiepõletiku diagnoosi saab kinnitada vaid peale uuringuid klamüdioosile, gonorröale, adekvaatsele tupeseene ravile ja uriini analüüsile.
Küsite mida teha?,
vastus traditsiooniline:
1. Reserveerige plaaniline aeg naistearstile. Tundub, et vajaksite häbeme seenpõletiku raviks siiski lokaalset kreemi oma ägedate kaebuste tõttu ja tupekuulikesi.
Oluline, et oleks välja lülitatud põletikud, mis samuti annavad urineerimishäire ("põiepõletikulaadseid") kaebusi.
2. Kui naistearst on sugulisel teel levivad põletikud kontrollinud, saaks perearst kontrollida uriini analüüsi ja uriini külvi.
3. Abi saab anda vaid reaalselt, mitte virtuaalselt.
Naistearst G.Litter