mure tütre pärast 18.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere doktor!
Mul on 10-ne aastane tütar ja ta kurdab juba mõnda aega häbeme piirkonnas sügelust ja katsudes tunneb ta selles piirkonnas ka väikest munakest (ütleb,et oleks nagu sääse punn).Pesemas käib ta iga päev.Minul ta ennast vaadata ei luba,ilmselt häbeneb.See jutt tekkis peale ühte üritust, kus käisime ühiskondlikus tualetis ja minu küsimuse peale,kas ta istus prilllaua peale vastas ta jaatavalt.Kas ta võis saada sealt mingi haiguse või on tegemist murdeeaga?Või mis see üldse on? Ta tegeleb aktiivselt iluvõmlemisega.Laps on päris mures.Mida peaksin tegema ja kas peaksin pöörduma arsti poole?Kas perearsti või hoopis naistearsti poole?

Teid ette tänades murelik ema!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Hirm, et tegemist võiks olla mingi saadud haigusega, on siiski asjatu. Et saada selgust, millega tegemist on, soovitan minna koos temaga lastegünekoloogi poole( N. dr. Liitmäe ITKH Naistekliinikus).
dr. Seemen