Logest'i kuuri katkestamine 05.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Võtan rasestusvastaseid tablette nimega Logest. Ühel päeval võtsin kogemata 2 tabletti ja mul ei olnud enam uut lehte, et järgnevatel päevadel võtta õigete päevade tablette edasi. Lehe lõpuni oli jäänud üheksa päeva. Võtsin iga päev järgneva päeva tableti (näiteks Kolmapäeval võtsin Neljapäeva tableti) ja üheksas päev jäi puudu.Sisuliselt võtsin iga päev(peale viimase päeva) ühe tableti, lihtsalt vale päeva oma. Kas see on nii oluline, et iga päev saaks võetud just õige päeva tablett. Kui nüüd nendel päevadel tabletid ei mõjugi, ei ole midagi teha, küsida tahtsin, et kuidas edasi käituda? Praegune leht peaks lõppema P 07.09, menstruatsioon peaks hakkama K 10.09 ja uut lehte peaksin alustama E 15.09. Kas ma peaksin jätkama kuuri või peaksin alustama uut ja uuelt lehelt esimese tableti võtma menstruatsiooni esimesel päeval, s. o.
K 10.09?

Ette tänades,
Triin

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Kõik Logesti tabletid on ühesuguse koostisega ja pole tähtis, millise päeva tableti võtad. Oluline on, et iga päev saaks tablett võetud. Kuna nüüd tuli 21-päevase kuuri asemel 20-päevane, siis ka paus tuleb teha lühem ( 6 päeva) ja alustada seega uuesti pillidega 14.09.
dr. Seemen l