Beebipillid ja pidev määrimine 03.11.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Hakkasin esmakordselt tarvitama beebipille. Peamine põhjus oli menstruatsiooni edasilükkamine. Pillid said kirjutatud konsulteerides arstiga. Olen tänaseks neid tarvitanud üle kolme nädala. Alustasin mentsruatsiooni esimesel päeval nagu arst soovitas. Mure seisneb selles, et tänaseni esineb igapäevast määrdumist. Tegemist on küll väga minimaalse määrdumisega, aga enne pillide tarvitamist sellist probleemi ei esinenud. Kas see on normaalne esmase kasutamise puhul?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

See on pilide alustamisel täiesti normaalne. See võib olla ebamugav, kuid ei ole midagi ohtlikku. Jätkake pillide võtmist igapäevaselt ja tavaliselt määrimine lõppeb 1-2 kuuga. Kui selline määrimine püsib kauem, siis on soovitav pille vahetada.