valuluk suguühe 23.07.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere dr Väli,
Mul on mõned küsimused, millele sooviksin vastust- nõuannet. Et saaksite mind paremini aidata, kirjeldan Teile lühidalt oma tervislikku seisukorda.
Aasta tagasi diagnoosis günekoloog mul kroonilise põletiku- ureaplasmoosi mõlemad tüvid. Saime partneriga antibiootikume, kuid järelkontrollid andsid alati positiivse näidu. Alles kolmanda ravikuuriga oli näit negatiivne. Lootsin, et nüüd valud kaovad, kuid vahekorra ajal, mil partneri peenis väga sügavale tungib, tunnen munasarjade piirkonnas hetkelist suurt valu. Peenis läheks nagu millegi vastu, mis on valulik Muidu kõht eriti ei valuta, vahel justkui torgib. Igas poosis vahgekorras olla ei saa, valus on.
1. Kas see on normaalne, et mul mõnikord vahekorra aeg valus on?
2. Kas võin usaldada laboratooriumit ja olla veendunud, et olen sellest haigusest lõpuks vabanenud (proove on alati analüüsitud kusagil tartu laboratooriumis)?
3. Kas on normaalne, kui tunnen rindades mõnikord teravaid valusööste, mis kestavad paar sekundit?
4. Kas on normaalne, et rinnanibust eritub vähesel määral heledat eritist?
5. Kas on normaalne, et peale menstruatsiooni (aktiivne 3 päeva) eritub pikalt (veel umbes 4 päeva)pruunikat limast eritist?

Jään tänulikult teie vastust ootama

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere!
1. See on normaalne,et mõnikord on vahekorra ajal valus,eriti kui vahekord on ovulatsiooni ajal,või siis,kui suguelundid ei ole piisavalt niiskunud.
2. Laboratooriumi võib usaldada(kui Te vahepeal uut nakkust ei ole saanud).
3.Ei oska praegu põhjust leida,millest rindades need teravad valusööstud,aga kui need iseeneslikult kaovad,ei tohiks midagi patoloogilist olla.
4.Rinnanibust võib erituda vähesl määral sekreeti
5.Veritsus tekitab muret ja hoolt,kuid on täiesti ohutu.