väike mure 06.10.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mis on vaginism ja vulvodüünia ja kuidas/kas neid ravitakse?
Aitäh!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Miks Te seda küsite?
Kas need probleemid puudutavad Teid ennast?
Kahjuks ei suuda me 22 aasta jooksul õpitut ümber jutustada.
Oluline on informatsioon vaid siis, kui see puudutab konkreetset patsienti.
Vaginism on seisund, kus suguühe ei õnnestu, sest peenist on naise pinge- ja hirmureaktsiooni tõttu võimatu tuppe viia..
Vulvodüünia on rohkem vanematel esinev kroonilise kulga ebamugavustunne ja valulikkus välisgenitaalidel.
Ravi on individuaalne, sageli on vajadus mitmete erialaspetsialistide koostööks.