menstruatsiooni vaegused 06.06.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 30 aastane. Lapsed 10 ja 4 aastased. 4 aastat tagasi, peale sünnitust paigaldati mulle spiraal (mitte hormoon). Senini vaevasid mind enne mentsi peavalu ja pisut ka seljavalu. Nüüd, mida aeg edasi (algasid mured umbes 4 kuud tagasi), seda piinarikkamad on enne mensi vaegused. Nimelt algab kõik juba 2 nädalat enne veritsust. Rinnad on väga valusad ja turses (isegi öösel külge kerates ärkan valust üles), selg "närib" niivõrd, et söön valuvaigisteid. Ja seda 2 nädalat iga kuu enne mentsi.
Kas võib olla viga spiraalis, ehk siis, et aeg hakkab otsa saama. Kuigi spiraali aeg on 5 aastat ja seega minul peaks olema veel aasta aega. Muid põletikke ei ole.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Arvan,et spiraal tuleb eemaldada,vaatamata sellele,et veel on aasta aega.Kirjelduse järgi esineb Teil ka premenstruaalne sündroom,mida ravitakse sageli rasestumisvastaste vahenditega.Seega võiks peale spiraali eemaldamist tarvitada hormonaalseid rasestumisvastaseid tablette ja usun,et olukord laheneb.