Põletikud 30.05.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere doktor Litter!

Probleem on järgmine, pikaajalise põletiku järel sain elektrolüüd( vabandan, et ei kasuta õigeid termineid) ravi, ühesõnaga mingite koeliste muutuste tagajärjel emakakaelal. Eelnevate ravikuuride ajal ja ka vahepeal sai hoidutud vahekordadest, seega peak ravi nagu efektiivne olema. Kuid pärast kuuekuulist pausi otsustasime mehega proovida, ja oh õudust. Tupesisene piirkond oli nii valus ja hell, et midagi jubedat. Kuigi arsti kinnitusel pidi kõik korras olema. Lõpuni asi ei jõudnudki, kuid hetkel on vist põletik tagasi tulnud, juba nädal aega tuleb voolust, kuigi mitte palju, ja kihelev-ebameeldiv tunne on säilinud tupe piirkonnas. Ka alakõhus ajab valu, kuid mitte teravat, vaid tuimalt häirivat.
Tean, et pean vastuvõtule minema, kuid aja sain alles nelja kuu pärast. Kas selline valulikkus on normaalne? Erutunmisega probleeme ei ole ja ka eelnevalt pole kunagi seksimine ebameeldiv olnud, aga nüüd lausa õudusunenägu.
Ka partner on läbinud kontrolli ja teinud analüüsid, temaga on kõik korras.

Ette tänades,
Cled (21)

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Cled !
Milline oli Teie diagnoos ja millised analüüsid seda kinnitasid? Kas Teile teostati diatermokoagulatsioon?
Kui valulikkus ja voolus Teid häirib, ei ole see normaalne. Peaksite pöörduma naistearstile, et olukorda reaalselt hinnata. Virtuaalselt ei saa kahjuks aidata.
Naistearst Galina Litter,