antibeebi pillid 18.02.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, lugupeetud doktor,

Teile kirjutamas 24 aastane neiu (sünnitanud ei ole), kel suur mure. Günekolood kirjutas mulle välja antibeebi pillid Logest. Hakkasin tablette võtma menstruatsiooni teisel päeval. Esimestel päevadel, mil tablette võtsin tekkis peavalu ja suur väsimus, enesetunne oli väga halb. Siis läks peavalu üle ja enesetunne paranes. Kui olin tablette 10 päeva võtnud, tekkis menstruatsioonilaadne kuid vähesema eritusega vereeritus, see on kestnud umbes 10 päeva. Enesetunne on halb, on suur väsimuse ja jõuetuse tunne. Eile algas taas menstruatsioon. 21 päeva pikkusest tablettide võtmise tsükklist on aga praegu 20 päev. Kas selline kõikumine on normaalne? vastuse eest ette tänades Aili

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Aili!

Kindlasti oleksite vajanud rohkem informatsiooni ja selgitust, kuid patsiendile mõeldud infot saate juurde lugeda ravimi pakendis olevast. Logest ja Harmonet on madalaima hormoonkoostisega pillid, seetõttu võib 2-3 esimesel tsüklil olla veresegust määrimist.

Kui veresegune määrimine kordub 3 tabletilehe jooksul, tuleks mõelda suurema annusega pillidele. Halb enesetunne, väsimus ja jõuetus ei pruugi olla pillidega seotud. Konsulteerige vajadusel perearstiga viirusinfektsioonide suhtes. Pillide tarvitamise skeem on 21+7+21+7....jne. Tark on pillide tarvitamise ajal märkida kalendrisse 7-tabletivaba päeva.

Kui kaebused süvenevad, pöörduge naistearstile koos andmetega, millistel tabletipäevadel on veritsus.

Naistearst Galina Litter