Menstruatsioon peale Pastenori sisse võtmist 07.04.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

31.03 oli eelviimane ehk siis neljas menstruatsioonipäev. Samal päeval juhtus nii, et oli kaitsamata suguakt. 01.04 hommikul jõin Pastenori 2tb. korraga ja nüüd 06.04 peale viit päeva jälle hakkas menstruatsioon. Kas on see normaalne ja kas peab tulema veel üks siis kuu lõpus või mul nüüd algas uus tsükkel? Ma väga muretsen!

Tänud vastuse eest

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kahjuks on see viga teie enda poolt põhjustatud,1.aprill ei olnud ju ohtlik aeg rasestumiseks ja seetõttu oleks õigem olnud tablette mitte võtta.Võttes sisse 2x 750 mcg levonorgestreli tekkis emaka limaskesta irdumine ,mis väljendus verejooksus.See ei ole õige menstruatsioon ja kuu lõpus peaks Teil algama uus tsükkel. Edu soovides,Maie Väli

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Harmonet tablettidega alustamine

Tere,
Soovisin pärast sünnitamist ja imetamise lõppu alustada taas Harmonet tablettide võtmist. 30.04 hakkas määrima, mistõttu võtsin sisse esimese tableti. 01.05 määris kergelt, siis lõppes määrimine, ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere!
Peale imetamise lõpetamist võib esineda tsükli kõikumisi. Enamasti algab menstruatsioon 2 kuud peale imetamise lõpetamist ja regulaarne tsükkel taastub 2-3 kuu jooksul. Juhul, kui enne rasedust ...

Loe edasi

ESCAPELLE ja veritsus

Tere!
Olen 20aastane. Pühapäeval 30. oktoobril sai mul menstruatsioon läbi ning teisipäeval olin vahekorras, kus tuli kondoom ära ning järgmisel hommikul kohe võtsi Escapelle pilli sisse. Nüüd 8. ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere,
peale SOS pilli võtmist tekib veritsus tavaliselt 1 nädala jooksul. Nädal peale pilli võtmist tekkinud veritsus on rektsioon SOS pillis sisalduvale hormoonile ja muretsemiseks pole mingit põhjust. ...

Loe edasi

tere

Tere olen 17.aastane ja mul on järgmine mure:selle kuu jooksul(Novembri) on olnud mul juba 3 korda menstruatsioon .Menstruatsioon on toimunud nädalase vahega. Varem on päevad möödunud tugevate valudega ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Postinor põhjustab menstruaaltsükli häireid, peale tableti võtmist tekib sageli vereeritus. Menstruatsioon reguleerub peale seda ise. Kui veritsused jäävad ka järgmisel kuul püsima, pöörduga naistearsti ...

Loe edasi

Millal menstruatsioon?

Söön duphastoni,sest mul on progesterooni puudus,nüüd on aga 13 tabletivaba päev,kuid menstruatsiooni pole ikka veel.Mis aja peale see enam-vähem tekkima peaks?

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Veritsus peale Duphastoni tablettide võtmist tekib tavaliselt 2-5 päeva pärast. Põhjus, miks menstruatsiooni ei tulnud, on seotud hormonaalse regulatsiooni häirega või on tegemist rasedusega.Soovitan ...

Loe edasi

Menstruaalsükli Häired!

Lp. dr. Seemen! Kasutasin esimest korda rasestumisvastast vahendit Postinor. Mu päevad olid lõppenud umbes 4-5 päeva enne vahekorda, ja siis peale rohtude võtmist tulid nädala pärast uuesti. Nüüd on mul ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Peale Postinori võtmist tekib tavaliselt nädala jooksul veritsus, see on reaktsioon sellele hormoonile. Menstruatsioon tuleb seejärel kuu mõõdudes või ka õigeaegselt. Postinori üks kõrvalmõjudest ...

Loe edasi

pillid ja menstruatsioon

Olen võtnud üle viie aasta järjest erinevaid rasestumisvastaseid tablette. Nüüd otsustasin pillide võtmise lõpetada. Pillide võtmisest ja viimasest menstruatsioonist on möödunud juba poolteist kuud, kuid ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Tavaliselt taastub tsükkel peale pillide võtmist kohe. Kui rasedustest on negatiivne ja menstruatsioonid lähema 2 nädala jooksul ei alga, pöördu arsti poole. Vajadusel on võimalik menstruatsioon ...

Loe edasi

Logest

Tere.Mul on selline küsimus,et seoses sellega,et pidin tarvitama hakkama antibiootikume,siis katkestasin pillide võtmise poole pealt ja päev pärast viimase pilli võtmist hakkasid päevad.Nüüd ma aga ei ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Antibiootikumide võtmise ajaks ei pea katkestama pillide võtmist, see lööb ainult tsükli segi! Nüüd tuleb ära oodata menstruatsioon , mis algab umbes kuu aja pärast peale pillide katkestamise järgset ...

Loe edasi

Postinor

Võtsin Postinori ja menstruatsioon algas kaks nädalat varem (eelnevate Postinori kasutamiste ajal normaalsel ajal). Kas võis olla tegemist lihtsalt verejooksuga (5 päeva) või oli see tõesti mentruatsioon ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere!
3-5(7) päeva peale Postinori võtmist tekib sageli veritsus, mis ei ole menstruatsioon, vaid emaka limaskesta reaktsioon sellele hormoontabletile.
Menstruatsioon tuleb oodatud ajal või ...

Loe edasi

Tere!

Olen 20-aastane neiu ja alustasin rasestumisvastaste tablettide MERCILON võtmist 7. märtsil (so. menstruatsiooni esimesel päeval). Kohe pärast tableti võtmist märkasin menstruatsiooni vere hulga vähenemist. ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Sageli pillide alustamisel võib esineda vähene määrimine esimesel kuul, vähem esimestel kuudel, mis reeglina on mööduv. Organism harjub pilllidega ja seega midagi ohtlikku ei ole.

Loe edasi

hormoontest

Selline küsimus. Kui pikka vahet tuleb pidada antibeebipillide võtmisel, et saaks teha vere hormoonanalüüsi?

Tänan!

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Üks menstruatsioon peaks möödas olema peale antibeebipillide võtmist.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi