Ebatavaline menstruatsioon 19.07.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tarvitan viimased 6 kuud Mercilon tablette, selle aja jooksul on esinenud hilinemisi tablettide võtmisel ning rasedust teiste meetoditega nendel kordadel välditud pole. Muidu võtan tablette korrapäraselt, tehes iga kuu 7päevaseid tabletivabasid perioode. Menstruatsioon algab nendel perioodidel korrapäraselt igal 3ndal päeval, kuid võrreldes varasemaga on viimasel kahel kuul olnud eritis märkimisväärselt väiksem kui varem ja pigem pruunikas kui punane. Samuti ei ole viimasel kahel korral esinenud alakõhuvalusid või -seljavalusid, mis tavaliselt iseloomulikud on olnud. Uriiniga rasedustestid on senini olnud negatiivsed, viimane testimine toimus rohkem kui 10 päeva pärast viimast vahekorda. Kas peaksin muretsema väga vähese vereerituse pärast päevade ajal, kui rasedust ei ilmne? Ja kas on mingil põhjusel alust kahelda selle põhjal enda viljakusvõimelisuses üleüldse?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
pillide toimel pärsitakse ovulatsioon ja emaka limaskest muutub pillide mõjul õhukeseks. Seetõttu on pillide kasutamisel igakuised regulaarsed veritsused minimaalsed ja valutud. Nädalasel pillivabal perioodil toimuv veritus võib olla väga minimaalne ja isegi puududa. Veritsuse hulga ja tulevase fertiilsuse vahel ei ole seost. Pillid tagavad kindla rasestumisvastase toime, kui neid korralikult skeemi järgi võtta. Toime nõrgeneb, kui pilli võtmine ununeb üle 12 tunni, siis tuleb kasutada lisakaitsevahendit (kondoomi).
Heade soovidega,
dr.Katrin Seidelberg