minu mure 01.02.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere doktor!

Võtsin eile Postinori. Täna ei tunne ma ennast enam äragi. Käivad peal tujud äärmustest äärmustesse, nutan koguaeg, pea valutab. Ja just hakkasin tundma seda 5-6 tundi peale esimese tableti sissevõtmist.

Kas see on tingitud Postinorist ja kui kaua selline tujutsemine veel kesta võib?

Millised on järelmõjud?

Teie vastust ootama jäädes!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Hormonaalse postkoitaalse kontratseptsiooniga kaasneb kõrvaltoimeid üle 50%-l juhtudest.need on iiveldus,oksendamine,peavalu ja verejooksuhäired,aga sellega ei kaasne ohtu tervisele.Arvan,et homseks on need nähud juba kadunud.Edaspidi peaksite valima mõne kindlama meetodi rasestumisvastaseks vahendiks.