ravi ja pillid 06.01.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere doktor,

Minu küsimus oleks järgmine- kui arst kirjutab mulle ja mu partnerile välja klamüüdia ja ureaplasma ravi, mis saab siis pillide võtmisest?

Tarvitan Triminuleti pille. Koos antibiootikumiraviga võib pillide toime väheneda, aga kas võtan neid siiski edasi?Ja veel- kui olime vahekorras eile, aga antibiootikumi ravi algab homsest, kas siis see võib olla juba piisav võimalikuks rasestumiseks?

Tänan.

Karol

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere Karol !

Iga eriala arsti tuleb alati teavitada pillide võtmisest. Ka pillide tarvitajad võivad haigestuda ja siis vajavad nad antibiootikume. Pillide toime väheneb "tugevate" antibiootikumide ja pikkade ravikuuride jooksul (näit. tuberkuloos ja tbc ravimid). Ravimite koosmõjul võib tekkida veresegune voolus, mis viitab pillide toime nõrgenemisele. Siis tuleks kasutada lisaks preservatiivi.

Võtke pille edasi skeemi 21+7 järgi, muidu tekib lisaks m.tsükli häire ja soovimatu rasedus. Te ei kirjuta, millisel m.tsükli päeval oli eilne vahekord. Rasedus võib tekkida igast vahekorrast ja sõltumata ravist. Kas olete rase või mitte, selgub m.tsükli 36.päeva rasedustestist hommikusest uriinist, kui enne pole mens. tulnud.

Naistearst Galina Litter