allergia 12.12.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Kas pesukaitsete pikaajaline kasutamine võib tekitada allergiat (sügelus, kerge punetus)? Kui jaa, millega siis ravida,

kas on mingeid kreeme, salve, ka retseptivabalt?

Aitäh!

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.

Vabandan hilinenud vastuse eest.

Pesukaitsete kasutamine võib põhjustada naha tundlikkust ja ka allergiat. Alustage sellest ,et kasutage teise firma toodet, soovitavalt mitte lõhnastatuid (lõhnaaine võib olla lisa allergeeniks). Ostke apteegist Panthenol kreemi või aerosooli ja määrige /pihustage nahale. Kindlasti leidke võimalus näidata ennast kas naiste- või nahaarstile. Sügeluse ja punetuse põhjusi võib olla mitmeid (näit. allergia, tupepõletik, seenepõletik jne.)

Tervitades Aire Sekavin