peale sünnitust vahekord valulik 09.01.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere
minu probleem on selline, et vahekord on peale sünnitust hakanud olema valulik. seda alati kui olla n.ö korapoosis ja ka siis kui tavalises misjonäripoosis mees sügavamale läheb. valu ei ole kibe, pigem on tunne, et peenis läheb mille "luise" vastu, mis juskui liiguks munasarjade-emaka juures.

Sünnitus, õigemini keisrilõige toimus 9 kuud tagasi. Põletikke mul ei ole, kontrollitud nii naistenõuandlas kui ka lisaks perearsti juures.
Sünnituslugu oli aga sellline, et emakas ei avanenud peale vete tulemist ja 10h kutsuti sünnitust esile (mis oli väga intensiivne). Lõpuks ikkagi emakas ei avanenud ja arst sai mu lunumise peale aru, et tita pea oli ära vajunud ja ei saagi välja tulla. Ühesõnaga see juba tuhutamine oli tegelikult valulik sabakondi kantti.

Kokkuvõttes, kas võib olla, et mul sai kuskilt seest mingi koht vigastada? Mida saan nüüd teha paranemiseks? Selline olukord ausaltöelda vähendab igasugu soovi vahekorra järgi, kahjuks:( meil on probleem tõesti, palun abi!

suured tänud ette!
Marge

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Sünnitamine võib tõesti mingil määral vähendada tundlikkust suguelu ajal ja ka olla valulik. Kui teil menseseid veel pole ja rinnaga toidate, siis kindlasti on kaebused tupekuivusest ka mingil määral. Peale menstruatsioonide taastumist olukord paraneb. Esialgu soovitan kasutada libestusaineid enne vahekorda. Kui probleemjätkub, siis pöörduge arsti juurde. Dr Kadastik