tume voolus 10.09.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

novembris kõrvetati mul emakakaelal haavandit. paranes korralikult ära. paar kuud hiljem hakkas enne päevi musta voolust tulema ja pärast päevi tuli ka. käisin arstil kontrollis, kõik öeldi korras olevat. Paari kuu pärast läksin uuesti arstile,sest kõik jätkus samamoodi. Seal öeldi, et see vist evra plaastrist, lõpetasin nende kasutamise. kuu aega pole kasutanud ja peale päevi tundus enam-vähem korras olevat. Aga paar nädalat peale päevi tuli paks pruun limane ollus ja edasi määrib iga päev. mõnel päeval tuleb lima tükke. Juuli keskel mind alles vaadati läbi aga mulle küll ei tundu asi korras olevat. Kas see võib olla normaalne, et plaastrite kasutamise järgselt ikka sama asi jätkub või peaksin ma jälle arstile pöörduma.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Broneerige aeg naistearstile. Vajalik on välistada:
-rasedus, tehke hommikusest uriinist rasedustest enne arsti juurde minekut
-välistada tuleb sugulisel teel levivad haigused, urogenitaalne klamüdioos ja gonorröa
-emaka kael tuleb kontrollida
-vajalik on günekoloogiline ultraheliuuring emaka limaskesta paksuse ja munasarjade kontrolliks
-välistada tuleb tupepõletikud ja emaka kaela põletikud
Unustasite märkida oma vanuse ja rasedusnamneesi.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt, kell 15.34