valgevoolus 30.08.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere!
olen 17a neiu. nimelt tekitab mulle muret valgevoolus. kas on normaalne, et vahel tulevad koos vedelikuga kaasa ka sellised väikesed klimbikesed(valged) ja yleyldse on valgevoolus kuidagi liiga tume. ja menstruatsioonid ei ole mul ka regulaarsed. jutu põhjal on küll raske midagi öelda, kuid ehk saate aimu, kas ma peaksin muretsema?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Kui Teie tsükkel ei ole regulaarne ja voolus teeb Teile muret oleks kõige õigem pöörduda naistearsti poole ja vajadusel teha uuringud ning analüüsid. Tupevoolus võib sisaldada limatombukesi (emakakaela lima).
Tervitades Aire Sekavin