Alakõhus õrnad valid, tume vähene määrimine 16.09.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul on nädala jooksul alakõht õrnalt valulik olnud, koos sellega määrib nagu oleks tume vere moodi voolus, lisaks sellele on mul kõht Lahti nüüd paar päeva, Olen Ka migreenihaige ja nüüd see nädal Ka juba 2 X olnud, miski peab neid põhjuseid andma? Ma Olen Ka emakakaela riskigrupis, emakaela kõrvetamist on arts jutuks võtnud, lähen arstile alles November alguses, enne ei saanud aega, tegin rasedustesti Ka igaksjuhuks näitas negatiivset, kas pean Mures olema? Päevad olid mingi 2 nädalat tagasi

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Alakõhuvalu võimalikke põhjusi on palju. Kõhuvalu ja minimaalne veritsus tsükli keskel võib olla seotud ovulatsiooniga. Sellisel juhul kestavad kaebused tavaliselt kuni nädal ja kaovad spontaanselt. Valu ja veritsus tupest on ka suguteede põletiku tunnuseks ja seda saab täpsustada günekoloogilise läbivaatuse käigus. Emakakaela düsplaasi, mille tõttu olete jälgimisel, ei põhjusta selliseid kaebusi. Kõhuvalu ja kõhulahtisus võib olla aga ka bakteriaalse või viirusliku sooltehaigusega seotud. Arstliku läbivaatuseta pole võimalik siiski midagi kindlat öelda. Kui valu ei möödu, pöörduge kindlasti esimesel võimalusel arsti poole.