emakakaelal on rakulised muutused 11.06.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.olen 26a 2 lapse ema, nüüd käisin sünnitusjärgsel kontrollis ja võeti proovid, põletikunäitajaid ei ole aga emakakaelas pidi olema rakulised muutused ,mida see tähendab,kas siis ravi vaja ei ole,tagasi kutsuti alles 4 kuu pärast,see on ju nii pikk aeg, mis sellest haigusest siis saada võib .umbes 6a tagasi avastati mul ka papiloomviirus.Viimane sünnitus oli esilekutsutud tupetampooniga.kirjutaga millised ohud ja riskid selle emakakaela rakuliste muutustega võivad olla ja milline on ravi ,kas ma võin, muidu hetkel tavalise elu edasi elada.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Ilmselt võeti Teilt Papa-preparaat ja seal olid atüüpilised rakud.Kuna olete noor naine,siis ei tehta esialgu mingit ravi,vaid jälgitakse kuue kuuliste intervallidega korduspreparaate kontrollides.Soovitav on järgmine preparaat võtta menstruatsioonitsükli teisel poolel.Edu soovides,Maie Väli