mure emakakaela rakumuutustega. 19.02.14 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere, mul selline mure, et käisin naiste arsti juures novembri keskel, läksin kontrolli, et ega mul mõnda suguhaigust ei ole.
2 nädala pärast helistasin arstile ja arst ütles, et mul on klamüüdia plus veel rakulised muutused emakakaelal ta ütles mulle nrid 57 ja 9 pidi olema emakakaela vähi madal riskigrupp.
niisiis arst määras mulle 10 päevase ravi nii mulle kui partnerile ja pidin kolme kuupärast tagasi minema, nüüd 5 veebruar läksin uuesti, seekord määrati selline ravim nagu ecovag balance, ja võeti uued analüüsid. ja täna hellasin arstile tagas,i et saada teada oma analüüside vastused, mulle öeldi, et emakakael vajab ravi ja et tuleksin 5 märts tagasi, kui küsisin, et mis mul siis viga on vastati, et telefoni teel ei räägi mis viga on.
Ma ehmatasin ära ja ei oska enam arvata kas asi hull või veel hullem, olen siin päevotsa muretsenud.
Kas teie oskate nõu mulle anda kas ma peaksin muretsema?
Lugesin netist infot, et madal riskigrupp ei tohiks emakakaela vähki tekitada, aga mures olen ikka. mainiks veel, et olen sünnitanud ühe lapse.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 23-aastane.
Tegemist oli klassikalise suguhaiguse urogenitaalse klamüdioosi, suure tõenäosusega on veel lisaks tservitsiit ning endotservitsiit nii klamüdioosist kui ka HPV viirustest. Kindlasti vajate ravi ja vaktsineerimist.
Lisainfo: HPV.ee.
Soovitan tulla teisesele nõustamisele, kaasa gün analüüside koopiad 2013-2014, sest neid ei pruugi olla digilugu.ee - s.
Saatke minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood, saan vaadata digiloost. Aja broneerimiseks kasutage online või tel 6014331.
Olete infosulus ja seetõttu arusaadav ärevus. Kahjuks ma ei tea, kas emaka kaelal on haavand? Kaasajal uuritakse vaid kõrge riski HPV viirusi.
Vajalikud lisaandmed. Kindlasti ei ole täna veel emaka kaelal vähki.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt