rasedus ja unasyn 17.04.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
olen rase 28 nädalat. Tuupes arst leidid e.koli ja määras Unasyni 0.375 2 tableti 2 korda päevas. kokku 6 päeva. Lugesin välja, et rasedatele ikka seda ei soovitata. Aga teiselt pool arst ütles, kui ma sööma seda ei hakka, siis võin enneaegselt sünnitada. Olen väga mures, ei tea, mida teha, kas süüa seda antibiootikumi või mitte?
Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kahjuks ei tea ma Teie kaebusi ja põhjust, miks Teid oli vajalik 28.nädalal vaginaalselt vaadata ja kust võeti selline analüüs.
Kaasajal ei ole mingit vajadust võtta tupest bakteritele analüüse. Ehk võeti emaka kaela kanalist? Ka see poleks rasedale näidustatud ravijuhedi järgi. Arenenud riikides külve bakteritele tupest ei võeta.
Emaka kaela kanalist võtame külvi bakteritele vaid sünnitusjärgselt või abordi järgselt vm., kui on kahtlus emaka limaskesta bakteriaalsele põeltikule peale manipulatsioone.
Rasedate ravijuhendi järgi võib vajadusel võtta 35.-36. rasedusnädalal tupe alumisest 1/3 külvi vaid Streptokokile ehk GBS analüüsi.
Kui ravimi infos on nii kirjutatud, siis võtke ühendust oma raviarstiga ja lugege see koht ette.
Soovitan paluda sellest analüüsist koopia koos diagnoosi koodiga ning pöörduda teiseseks nõustamiseks.
Tsiteerin mikrobioloogia professorit M.Maimetsa: ..."kui me ravime 1 bakteri ära, siis tuleb teine asemele. Tupes on neid tuhandeid".
G.Litter
www.naistearst.ee