kas seen või mõni muu põletik? 16.04.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 29.a (sünnitamata, seni olnud 2 raseduse katkemist).
Käisin peale viimast raseduse katkemist analüüse andmas, muud proovid olid korras, aga mükoplasma analüüs oli pos.Arst määras mulle ja abikaasale raviks Fromilid 500mg N14 2 tk päevas.Poole ravikuuri ajal läks tupe mikrofloora "sassi" - sealt hakkas erituma ebameeldivat kalalõhna ja vähene voolus muutus natuke venivaks (samas muid kaebusi polnud).
Kasutasin paar korda Femigel`i, siis tõmbus lõhn tagasi, paar päeva hiljem hakkas menstruats. (10.04). Nüüd peale päevi on ebameeldiv lõhn kadunud ja on mul kaebus hoopis selline, et tupe sisemuses oleksid nagu nahalõhed ja tupp on seest valus.
Kas mul on nüüd seen?Kas selle põhjuseks antibiootikumi kuuri läbimine? (Kasutan pesemiseks intiimpesugeeli ja toitun tervislikult).
Kas saan sellest Klotrimazol salviga abi või peaksin ikka pöörduma günekoloogi vastuvõtule, et vältimaks mingit põletikku?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Suure tõenäosusega on teil tupeseen, mis on põhjustatud AB ravist. Soovitaks teha klotrimazol ravi ja kui ei aita, siis pöörduge arsti poole. DR Kadastik